Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Topolčany Návštevník
 
 

Kultúra mrazivých zimných dní

Vítanie Sv. Mikuláša na Námestí M.R.Štefánika v Topoľčanoch

Príchod zimy v regióne už tradične ohlasuje Otvorenie plaveckej sezóny otužilcov v dedinke Nemečky. Ak patríte medzi fanúšikov kúpania v chladných vodách a túžite si zároveň užiť poriadnu zábavu, určite navštívte začiatkom zimy túto malebnú dedinku v podhorí Považského Inovca. Ľadové medvede majú pre vás pripravené okrem kúpania v príjemnom mrazivom počasí i bohatý kultúrny program, počas ktorého si určite oddýchnete a zabavíte sa.

Priam magickou atmosférou pôsobí región počas zimného obdobia. Tento čas, kedy sú čarokrásne lesy, lúky a okolitá príroda zahalené trblietavou snehobielou pokrývkou a pokojne odpočívajú, so sebou prináša bohatý kultúrny program, ktorý vo vás zanechá plno príjemných spomienok.

Vianoce v ľudových tradíciách v Galérii mesta TopoľčanyNašich najmenších tradične prichádza navštíviť začiatkom decembra Mikuláš, ktorý má pre nich pripravené množstvo zaujímavých darčekov. Horúci punč, magická krása rozžiareného vianočného stromčeka, či stánky s tradičnými dobrotami, to sú vianočné trhy, bez ktorých by Vianoce snáď ani neboli Vianocami.Príďte si aj vy vychutnať srdečné stretnutia s priateľmi na Námestie Milana Rastislava Štefánika, kde prítulné snehové vločky tancujúce vo vzduchu pri svetle vianočného stromčeka vytvárajú neopakovateľnú atmosféru, ktorá vo vás zanechá mnoho príjemných spomienok.

Novoročný ohňostrojK vianočným oslavám už tradične patria Vianoce v ľudových tradíciách, ktoré, ako už samotný názov napovedá sú stretnutím ľudových remeselníkov v Galérii mesta Topoľčany. Podujatie Vás očarí svojou príjemnou atmosférou, prezentáciou tradičných remeselníckych výrobkov, vôňou vianočných medovníkov a iných dobrôt. Dospelí i deti majú možnosť na chvíľku sa zastaviť a vidieť originálne výrobky z dreva, medeného drôtu, ručne vyrábané ozdoby alebo ukážky zdobenia medovníkov.  Vyvrcholením pokojnej vianočnej atmosféry je tradičný vianočný koncert, ktorý sa rozoznie priamo z okna majestátnej secesnej budovy radnice v Topoľčanoch a zanechá v každom návštevníkovi priam nadpozemský pocit pokoja a mieru.

 

 


 


Úvodná stránka