Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Topolčany Návštevník
 
 

Pestrofarebný jesenný program

Tesárske vinobranie

K jeseni v regióne už tradične patria výstavy ovocia, zeleniny a obrazov zo semien plodov, ktoré sa v dedinkách organizujú na znak vďakyvzdania za dopestovanú úrodu. 

Ak sa náhodou koncom septembra nachádzate neďaleko Oponického hradu a v diaľke začujete rinčanie zbraní, streľbu z kanóna a medzi stromami zahliadnete kráľovskú družinu, neľakajte sa, práve ste sa stali súčasťou Stredoveku na Oponickom hrade. Zlatistým lesom sa nesúca veselá melódia citary a flauty a do širokého okolia rozvoniavajúce kulinárske špeciality, toto všetko môžete uzrieť na vlastné oči priamo pod múrmi starobylého Oponického hradu. O príjemnú zábavu sa každoročne stará bohatý kultúrny program, ktorý poskytuje okrem úsmevného pohľadu na stredoveké dejiny, srdcervúcich súbojov šermiarov, či prehliadky sokoliarov i možnosť ochutnať tradičnú stredovekú kuchyňu.

Topoľčianska koštovka

Príjemným spestrením každej jesene je už tradičné septembrové Tesárske vinobranie, sprevádzané bohatým kultúrnym programom, ukážkami ľudových remesiel, ochutnávkou tradičných dobrôt a samozrejme vynikajúcich vín a burčiaku. Vinobranie sa teší veľkej popularite, preto by bola veľká škoda, keby ste ho zmeškali. 

K mesiacu október neodmysliteľne patrí aj Veľký topoľčiansky jarmok, ktorý má v meste Topoľčany svoju tradíciu. Stovky ľudí nielen  z Topoľčian, ale aj zo širokého okolia vlákajú do centra mesta ľudový remesleníci, stánky s oblečením a rôznymi dobrotami. Na Veľkom topoľčiankom jarmoku nechýba ani široká ponuka burčiakov z rôznych vinárskych oblastí. Celú atmosféru jarmoku spríjemňuje bohatý kultúrny program.

Ak túžite preniknúť do umenia degustácie vína a gastronomického snúbenia chutí s vínom, je pre vás ako stvorená Topoľčianska koštovka. Toto príjemné októbrové podujatie vám umožní vychutnať si pohárik svojho obľúbeného vínka v spoločnosti ľudí, ktorí zasvätili svoj život pestovaniu tohto božského moku.

 

 


 


Úvodná stránka