Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná
Topolčany Návštevník
 
 

Zábava a šport

ODDYCHOVÁ ZÓNA MARGARÉTKA

WELLNESS CHATEAU APPONY    

MESTSKÝ PARK

TENISOVÉ KURTY

RANČ POD BABICOU

FITNES CENTRÁ

VÍTKOVSKÉ STAJNE

BILIARD

VIRIDIS KULHÁŇ

BOWLING

LETNÉ KÚPALISKO

ZIMNÝ ŠTADIÓN TOPOĽČANY

KRYTÁ PLAVÁREŇ TOPOĽČANY

ŠPORTOVÉ KLUBY V MESTE

ODDYCHOVÁ ZÓNA MARGARÉTKA

Oddychová zóna MargarétkaPre trávenie voľného času s deťmi je ako stvorená oddychová zóna Margarétka, kde sa nachádza amfiteáter pod holým nebom, rozhľadňa, detské ihrisko, malý skate park, basketbalové ihrisko, či ohniská ktoré pos- kytujú možnosť grilovania v prírode. Prí- jemné prostredie v blízkosti rieky Nitry robí z tejto lokality obľúbené miesto mladých rodín, ktoré sem pravidelne chodia tráviť voľné chvíle so svojimi deťmi. To však neznamená, že si pri svojej návšteve neprídu na svoje i všetci ostatní. Kým sa deti vyšantia v detskom ihrisku, rodičia si môžu oddýchnuť pri káve a dezerte v miestnom bufete. 

web: www.mojetopolcany.sk 

MESTSKÝ PARK

MESTSKÝ PARKV centre mesta Topoľčany pri potoku Chocina sa nachádza Mestský park, ktorý je ako stvorený pre trávenie voľného času. Na svoje si prídu nadšenci inline korčuľovania, či joggingu. Deti s rodičmi určite poteší moderné detské ihrisko, dospelí zase ocenia odpočinok na lavičkách v nádhernom prostredí pod košatými stromami, no a pre mladých ľudí je v jeho centre vybudovaný skate park, v ktorom si môžu do sýta vychutnať nespútanú zábavu a adrenalín. 

 

RANČ POD BABICOU

Ranč pod BabicouJedným z najobľúbenejších miest rodinných výletov je bezpochyby Ranč pod Babicou so svojou Minizoo, ktorá s viac ako stodvadsiatimi zvieratami zo šiestich kontinentov Zeme láka návštevníkov zo širokého okolia. Afriku zastupujú levy africké, somáre domáce, či rodinka kôz kamerúnskych. Americký kontinent zase rodinka lám krotkých a milý medvedík čistotný. Skákajúce klokany, bubnujúce emu hnedé a trepot krídiel anduliek, koriel chochlatých a rozel pestrých vám pripomenú vyprahlé buše a dažďové pralesy ďalekej Austrálie. No a po tom, ako vám pred očami opatrným krokom prejde tiger bengálsky, na stromoch uvidíte šantiť makaky a v húštinách zahliadnete dikobraza bielochvostého, budete mať pocit, ako by ste sa nachádzali v srdci samotnej Ázie. Bohaté zastúpenie v zoo má i európska lesná zver a vodné vtáctvo, či dokonca aj husi z polárnych oblastí. Celý jej areál je zasadený do nádherného a príjemného prostredia v obkolesení lesov neďaleko dedinky Bojná.

Deti si tu môžu zajazdiť na koni, zabaviť sa na preliezkach, hojdačkách, v drevenom hrade, či na trampolíne. Rodičia sa zase môžu osviežiť v štýlovej reštaurácií s nádherným výhľadom na rybník, prípadne si odpočinúť pri skvelej rybačke. Samozrejmosťou je i príprava chutného pokrmu z vašich úlovkov, o ktorú sa postará tím skúsených kuchárov a v letnom období vás bude baviť pestrá zmes podujatí a sprievodných programov nielen pre deti ale i dospelých.

web: www.babica-bojna.sk

VÍTKOVSKÉ STAJNE

VÍTKOVSKÉ STAJNEPre všetkých milovníkov koní a jazdenia sú ako stvorené Vítkovské stajne, nachádzajúce sa v príjemnom tichom prostredí neďaleko dedinky Kuzmice. Začiatočníci môžu absolvovať jazdecký výcvik pod taktovkou skúsených trénerov s dlhoročnou praxou a tí skúsenejší možno uprednostnia pohyb vo voľnej prírode, ktorý im zaručí príjemný oddych od každodenných starostí. Pobyt v krásnom prostredí Vítkovských stajní je jedinečnou príležitosťou ako tráviť voľný čas či už s priateľmi alebo rodinou.

Kontakt: Vítkovské stajne, s.r.o, Vítkovce 64, 956 24 Kuzmice, Tel.: 0908 842 820

VIRIDIS KULHÁŇ

VIRIDIS KULHÁŇViridis Kulháň sa nachádza v horskej osade Kulháň, ktorá sa rozprestiera pod východnými svahmi Považského Inovca neďaleko vodnej nádrže Nemečky. Osada sa nachádza v katastrálnom území obce Zlatníky dva kilometre juhovýchodným smerom  od nej. Na svoje si tu prídu milovníci rybacích špecialít. V rybníku z čistej horskej vody si môžete nachytať  čerstvé pstruhy, ktoré vám pripravia priamo v areáli, alebo si úlovok môžete odniesť domov. Táto lokalita je ideálnym miestom pre trávenie voľného času. Krásna prírodná scenéria ponúka široké možnosti na turistiku a rybolov (Pánska Javorina, Biela Bukovina, Duchonka, Nemečky a iné.

web: www.kulhan.sk

LETNÉ KÚPALISKO

Letné kúpalisko TopoľčanyPočas horúcich letných dní neexistuje nič príjemnejšie ako sa schladiť vo vodách Topoľčianskeho kúpaliska. Tento raj oddychu a zábavy poskytuje široké spektrum možností. Pre najmenších je k dispozícii detské ihrisko, brodisko a vzduchová trampolína, plavcov určite poteší päťdesiatmetrový plavecký bazén a tí, ktorí si chcú iba oddýchnuť a schladiť sa počas horúcich letných dní, môžu navštíviť stredný dvadsaťpäťmetrový bazén. Samozrejmosťou je i tobogán, ktorý v kombinácii s volejbalovými ihriskami, stolnotenisovými stolmi, nohejbalovým ihriskom, tenisovými kurtami, či športovým fitparkom poteší milovníkov aktívneho oddychu a športu.

Prevádzkova doba otváracie hodiny a cenník v roku 2018

KRYTÁ PLAVÁREŇ

Krytá plaváreň TopoľčanyAk ste práve dostali chuť na plávanie a prší, nevadí. Krytá plaváreň v Topoľčanoch, ktorá sa nachádza iba na skok od historického centra mesta na Tovarníckej ulici, má pre vás pripravený plavecký, dvadsaťpäťmetrový bazén s hĺbkou 190 cm a pre najmenších zase detský bazén s maximálnou hĺbkou 60 cm. V oboch bazénoch je zabezpečená recirkulácia vody a úprava vody filtráciou. No a v prípade, ak patríte k fanúšikom vodného póla, určite nevynechajte niektorý zo zápasov, ktoré sa tu pravidelne odohrávajú. 

web: www.krytaplavaren.sk

 

WELLNESS V  KAŠTIELI CHATEAU APPONY 

WELLNESS V  KAŠTIELI CHATEAU APPONY Protipólom aktívneho oddychu sú blahodárne účinky wellness pobytu v kaštieli Château Appony v Oponiciach. Štýlový bazén s panoramatickým výhľadom na prekrásny park, perličkový kúpeľ, či súbor sáun sú len niektoré z množstva atrakcií, pri návšteve ktorých sa návštevníkovi žiada oddať sa do rúk skúseným masérom a vychutnať si príjemný oddych a liečivé účinky miestneho wellness. Okrem  wellnes, vám v areály pre aktívny oddych  poslúžia tenisové kurty so špeciálnym povrchom master alebo bowling.

web: www.chateauappony.sk

TENISOVÉ KURTY


Tenisové kurty v areáli letného kúpaliska

-organizovanie tenisových turnajov
-tenisová škola kde začiatočníkov naučíme a pokročilým poradíme (0907 293 170)
-rýchle občerstvenie
-chladené alko a nealko nápoje, presso
-vypletanie tenisových rakiet, predaj pomôcok a doplnkov
-celoročný prenájom za rozumnú cenu
-(pri nepriaznivom počasí možnosť náhradného termínu)

web: www.kurty-topolcany.sk

 

Tennis club Topoľčany

Areál TC Topoľčany sa rozprestiera na Javorovej ulici v Topoľčanoch. Pre potreby rekreačného a výkonnostného tenisu je k dispozícii je 8 antukových dvorcov, tréningová stena a hala s kobercovým povrchom a hernými vlastnosťami ako antuka. V priestoroch areálu sa nachádza administratívna budova s bufetom, sociálnymi zariadeniami, sprchami a šatňami nielen pre členov ale aj pre návštevníkov klubu.

web: www.tctopolcany.sk

 

FITNES CENTRÁ


Impulz                                     

Kontakt: Impulz Fitness Club, Obchodné Centrum Juh, D. Jurkoviča 2830, 95 03 Topoľčany

web: www.impulzfitness.sk

 

Bodyline                                

Kontakt: BODYline Fitness Centrum, Kalinčiakova 1 (stolnotenisová hala), 955 01  Topoľčany, 038 / 5 300 300, 0905 848 205, info@body-line.sk

web: www.body-line.sk

 

Vitalis                                     

Kontakt: FITNESS CENTRUM VITALIS s.r.o., Gagarinova ul. 2490, 955 01  Topoľčany, 038/532 14 75, 0905 403 671, vitalis@topolcany.net

web: www.vitalis.sk

 

Barbell gym                            

Kontakt: Svätoplukova 960, 955 01 Topoľčany, 0907 293 255, info@barbellgym.sk

web: www.barbellgym.sk

 

Elite fitness centrum            

Kontakt: D. Jurkoviča 2830    95503 Topoľčany - OC JUH, 1. poschodie

web: www.elite-fitness.sk

 

Elle studio fitness                 

Kontakt: OC JUNIOR, 1. poschodie, J. Jesenského 2183, Topoľčany 95501, 0915 400 560

web: www.ellestudiofitness.sk

 

Donald FIT                               

Kontakt: Donald FIT s.r.o., Námestie Ľudovíta Štúra , 955 01  Topoľčany , Spoločenský dom

 

BILIARD

Cafebar Sorriso Topoľčany

Kontakt: M. Benku 2745, 95501 Topoľčany, 0908 544 470, sorrisobar@sorrisobar.sk

web: Cefebar Sorriso

 

Biliard salón- Jopol juh centrum

Kontakt: D. Jurkoviča 2830, 955 03 Topolcany 

 

BOWLING

Bowling 33

Kontakt: Československej armády 308/26, 955 01 Topoľčany, rezervácie: 0915 425 786

 

Bowling Neonka Tovarníky

Kontakt: Obrancov Mieru 339, 955 01 Topolcany, 0911 797 960

web: Bowling Neonka

 

ŠPORTOVÉ KLUBY V MESTE

Mestský futbalový klub Topoľčany

Hokejový klub Topoľčany

Hádzanársky klub Agro Topoľčany

Vodnopólový klub

Klub slovenských turistov Žochár

Cyklo-Turistický klub Topoľčany

Tennis Club Topoľčany

Karate klub Topoľčany

Karate klub Kumade

Klub amerického futbalu Topoľčany Kings

Športová gymnastika

Topoľčiansky súbor mažoretiek - TOSUMA

Tanečný klub NOVUM


 


Úvodná stránka